Diagnostyka obrazowa

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

tomografia komputerowa
Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.W naszych oddziałach zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Po wejściu do oddziału pacjentów prosimy o:

  • dezynfekcję rąk,
  • zachowanie odległości min. 1,5 m od pracowników recepcji oraz innych pacjentów,
  • udział w ankiecie zdrowotnej przeprowadzanej przez pracowników recepcji,
  • płatność za usługi kartą.

Pacjenci na badania diagnostyczne umawiani są z 10 minutowym odstępem tak, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z innymi osobami w poczekalni oraz umożliwić zespołowi pracowni dezynfekcję urządzeń i zmianę środków ochrony osobistej.

Każda wizyta jest potwierdzana telefonicznie przez pracownika recepcji (minimum 1 dzień przed wyznaczonym terminem badania). W trakcie rozmowy z pacjentem przeprowadzana jest ankieta stanu zdrowia, na podstawie której potwierdzana jest możliwość realizacji badania. W przypadku pacjentów zgłaszających objawy infekcji proponowany jest nowy termin badania.

W celu umówienia badania prosimy o kontakt z Call Center: 

22 23 07 007

Tomografia Komputerowa jest zaawansowaną technologicznie metodą obrazowania wykorzystującą zjawisko osłabienia promieniowania rentgenowskiego przy przenikaniu przez badany obiekt i przekształceniu wyniku pomiarów osłabienia na obraz. Jakość uzyskiwanego obrazu jest zależna od możliwości wygenerowania jak największej ilości najcieńszych warstw w najkrótszym czasie. Obrazy TK w nowoczesnych aparatach charakteryzują się bardzo dobrą rozdzielczością objętościową.

Tomografia komputerowa - wskazania do badania

Ze względu na dobrą rozdzielczość obrazów i czułość metody znajduje ona zastosowanie w diagnostyce praktycznie wszystkich schorzeń. W wyniku postępu technologicznego w obróbce obrazu w ramach metody wyodrębniono specjalne procedury np. angio TK czy bronchoskopia wirtualna. Przeciwwskazania do wykonania badania są związane z zagrożeniami przy stosowaniu promieniowania jonizującego. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża pacjentki. Szczegółowy zakres przeciwwskazań jest uwzględniany przy przeprowadzaniu wywiadu przed wykonaniem badania.

Tomografia komputerowa - przebieg badania

Przed badaniem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad dotyczący przeciwwskazań do wykonania badania. Pacjent jest informowany o przebiegu badania oraz możliwości i sposobie jego poszerzenia o badanie z użyciem środka cieniującego. W pracowniach CM ENEL-MED stosuje się bezpieczne środki cieniujące renomowanych producentów pozwalające maksymalnie zredukować ryzyko powikłań związanych z jego dożylną iniekcją. Samo badanie jest bezbolesne, może jednak wywołać uczucie lekkiego dyskomfortu związanego z koniecznością pozostawania w jednej pozycji przez kilka minut. W zależności od badanej okolicy trwa ono zwykle od ok. 5 do ok. 20 minut. W trakcie procedury pacjent leży na stole, który przesuwa się wewnątrz okola aparatu, zawierającego lampę emitującą promienie oraz czujniki, które te promienie odbierają. Otrzymany w ten sposób obraz badanych narządów przesyłany jest do komputera. Badanie jest opisywane przez lekarza radiologa.

Tomografia komputerowa - forma wyniku

Pacjent otrzymuje wynik w formie cyfrowej na płycie CD/DVD oraz w formie opisu lekarskiego. Istnieje możliwość odpłatnego uzyskania wydruku na kliszy.

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi