Aktualności stomatologiczne

Lekarze stomatolodzy pracujący podczas epidemii koronawirusa

Aktualna organizacja usług stomatologicznych

Po ponad dwóch miesiącach ograniczeń Kliniki enel-med stomatologia na terenie całej Polski wracają do świadczenia usług medycznych, których dalsze odroczenie może przyczynić się do progresji choroby, co w konsekwencji pogorszy stan zdrowia pacjenta.

Obecnie zapraszamy wszystkich pacjentów z rozpoczętymi procesami leczenia, które z uwagi na okres obostrzeń zostały przesunięte, jak i nowych pacjentów, którzy wymagają leczenia stomatologicznego.

Aktualnie realizujemy leczenie:

  • próchnicy,
  • kanałowe,
  • ortodontyczne,
  • protetyczne
  • implantologiczne,
  • periodontologiczne,
  • niezbędną diagnostykę radiologiczną – badania rentgenowskie oraz tomografię komputerową.

Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów i personelu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, realizujemy zabiegi ze wskazań medycznych, przesuwając na później zabiegi, których celem jest jedynie poprawa estetyki uzębienia np. wybielanie zębów oraz zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej takie jak piaskowanie, czy skaling.

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w placówkach enel-med stomatologia.

Stomatologia jest obszarem medycyny, w którym od zawsze bardzo dużą wagę przykładaliśmy do bezpieczeństwa epidemiologicznego.  

Nasze procedury postępowania były tworzone w oparciu o najwyższe standardy epidemiologiczne.

Od 27 lat każdemu pacjentowi gwarantujemy sterylny komplet narzędzi oraz stosujemy, tu gdzie to możliwe, sprzęt  jednorazowego użytku.

Mamy opracowane procedury w zakresie higieny narzędzi oraz dekontaminacji gabinetów. Personel stomatologiczny działa zgodnie z tymi wytycznymi od lat.

Stosowanie środków ochrony osobistej również jest standardem i normą już od okresu nauki, a u nas zawsze był przestrzeganym i rzetelnie nadzorowanym obszarem. Teraz w okresie pandemii dodatkowo zmodyfikowaliśmy nasze procedury wewnętrzne dostosowując je do jeszcze bardziej rygorystycznego reżimu epidemiologicznego oraz zaleceń Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

Wyposażyliśmy personel w dodatkowy sprzęt ochronny, wydłużyliśmy długość wizyty, aby po każdym pacjencie mieć czas na pełną dezynfekcje pomieszczeń, prowadzimy kontrolę epidemiologiczna w stosunku do pacjentów i personelu. Działania te realizowane są w celu wyeliminowania prawdopodobieństwa zakażenia u którejkolwiek ze stron.

Na bieżąco śledzimy wytyczne rządu i Towarzystw Stomatologicznych, Krajowych Konsultantów by móc w sposób bezpieczny dalej kontynuować świadczenie usług stomatologicznych.

Czekamy na Państwa w następujących Oddziałach:

Dla wygody pacjentów przywróciliśmy również możliwość umawiania usług przez aplikację i on-line.

Teleporady stomatologiczne w enel-med stomatologia

Teleporady stomatologiczne

W odpowiedzi na Państwa potrzeby nadal utrzymujemy wprowadzoną w ostatnim czasie usługę -  teleporady stomatologiczne, które umożliwiają kontakt z lekarzem dentystą bez wychodzenia z domu. Z teleporady stomatologicznej można skorzystać w przypadku niepokojących objawów w obrębie jamy ustnej, w tym dolegliwości bólowych. W trakcie teleporady, lekarz może wystawić e-receptę, porozmawiać o możliwych sposobach leczenia i zaplanować leczenie stacjonarne.       

Teleporadę można zarezerwować przecall center, aplikację, system on-line oraz dokonać zakupu w naszym w e-sklepie. Dla pacjentów, którzy posiadają w swoim pakiecie doraźną pomoc stomatologiczną oraz leczenie stomatologiczne teleporada jest bezpłatna.


Z życzeniami zdrowia  w tym trudnym dla wszystkich czasie, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zespół enel-med stomatologia