Rehabilitacja

REHABILITACJA POOPERACYJNA

Rehabilitacja po leczeniu operacyjnym (zabiegowym) ma na celu w jak najszybszy i najbardziej skuteczny sposób usprawnić organizm do aktywności fizycznej, zwiększając końcową efektywność samego zabiegu. Rehabilitacja jest nieodłącznym elementem kompleksowego leczenia wielu schorzeń, dysfunkcji i stanów pourazowych narządu ruchu, które wymagają interwencji chirurgicznej. Pacjent po zabiegu operacyjnym pozostaje pod kontrolą lekarza, a doświadczony zespół fizjoterapeutów wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny dba o prawidłowy przebieg procesu.

Do optymalizacji procesu rehabilitacji operacyjnej wskazana jest diagnostyka funkcjonalna, która umożliwia m. in. ocenę siły mięśni, stabilności i równowagi, a także analizę chodu i biegu. Testy funkcjonalne pozwalają zwiększyć skuteczność leczenia i pokazać postęp w przebiegu rehabilitacji.

W zależności od rodzaju urazu, rehabilitacja po operacji lub zabiegi trwa najczęściej od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007


Wskazania do rehabilitacji pooperacyjnej (pacjenci po operacjach takich jak:):

  • artroskopie – stawu biodrowego, kolanowego, skokowego, barkowego
  • endoprotezoplastyka: stawu biodrowego, kolanowego
  • rekonstrukcje więzadeł, ścięgien np. więzadła krzyżowego przedniego, ścięgna Achillesa, stożka rotatorów stawu barkowego
  • operacje neurochirurgiczne
  • zabiegi mikrochirurgiczne w obrębie ręki

 Równie ważna w procesie powrotu do pełnej sprawności po leczeniu zabiegowym jest rehabilitacja przedoperacyjna, która ma na celu przygotowanie organizmu do zabiegu, łagodzi jego negatywne skutki i przyspiesza przebieg rehabilitacji pooperacyjnej.

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi