Rehabilitacja

REHABILITACJA NEUROLOGICZNA DZIECI I NIEMOWLĄT

Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.Dbamy o prawidłowy rozwój dzieci już od samego początku.

Nasza terapia polega na stymulacji ruchu dziecka zgodnie z jego naturalnym rozwojem. Wpływając na normalizację napięcia mięśniowego oraz dobierając odpowiedni rodzaj, tempo i rytm ćwiczeń, minimalizujemy obecność nieprawidłowych reakcji odruchowych. Efekty rehabilitacji utrwalamy poprzez wplatanie osiągniętych umiejętności ruchowych w rytm dnia dziecka, np. prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawę.

Prowadzimy diagnostykę oraz usprawnianie głównie według Koncepcji NDT-Bobath,  która ma za zadanie pomóc we wszechstronnym rozwoju, wpływając pozytywnie na jakość życia oraz w przyszłości na niezależność dziecka.

Kursy i szkolenia innych metod umożliwiają nam kompleksowe spojrzenie na problem dziecka. Podchodzimy indywidualnie oraz kompleksowo do każdego małego pacjenta.

Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007

Pomagamy w następujących przypadkach:

  • zaburzenia ruchowe typu: podwyższone lub obniżone napięcie mięśniowe, asymetria ułożenia
  • opóźnienia rozwoju psychoruchowego
  • uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (Mózgowe Porażenie Dziecięce)
  • uszkodzenia obwodowego układu nerwowego (m.in. uszkodzenie splotu barkowego)
  • choroby genetyczne, metaboliczne oraz wady wrodzone (m.in. Zespół Downa)
  • oraz w innych przypadkach wymagających stymulacji rozwoju motorycznego (np. kręcz szyjny)

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi