Rehabilitacja

KINESIOTAPING

Kinesiotaping
Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.Kinesiotaping (eng. kinesiology taping) – plastrowanie dynamiczne polega na oklejaniu specjalnymi plastrami (taśmami) ciała pacjenta w miejscach szczególnie narażonych na ból.
Plastry (taśmy, „tejpy”) są elastyczne, nie krępują ruchów, przepuszczają powietrze, są odporne na działanie wody, a swoją strukturą przypominają ludzką skórę.

Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007

Metoda plastrowania dynamicznego wywodzi się z Japonii, a światową popularność zaczęła zdobywać od Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988. Kinesiotaping jest chętnie stosowany przez sportowców, ma działanie przeciwbólowe, pomaga w zapobieganiu kontuzjom, wspomaga pracę mięśni i stawów, a przy tym nie ogranicza ich zakresu ruchu.

Kinesiotaping być stosowany jako wspomagająca lub samodzielna metoda terapii.

Korzyści:

  • redukcja bólu i przeciążeń,
  • normalizacja napięcia mięśni,
  • poprawienie mikrokrążenia,
  • redukcja zastojów limfatycznych.

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi