Konsultacje specjalistyczne

PORADNIA LECZENIA BEZSENNOŚCI

Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.Poradnia leczenia bezsenności

Centrum Medyczne ENEL-MED, w ramach poradni specjalistycznej oferuje pacjentom cierpiącym na bezsenność kompleksową diagnostykę i leczenie.

Czym jest bezsenność?
Bezsenność jest subiektywnym poczuciem zmniejszenia ilości lub pogorszenia jakości snu. Pacjenci cierpiący na bezsenność skarżą się m.in. na:

  • trudności z zasypianiem,
  • trudności z utrzymaniem snu (sen jest płytki i przerywany),
  • przedwczesne poranne wybudzanie się,
  • rano pojawia się wrażenie, że sen nie przynosi wypoczynku, nie jest regenerujący

O patologicznej bezsenności mówimy wtedy gdy zaburzenia snu występują co najmniej trzy razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc.

Jeśli bezsenność występuje sporadycznie (tzw. bezsenność przygodna) – nie jest ona patologią. Przemijające zaburzenia snu mogą być spowodowane stresem psychospołecznym lub mogą towarzyszyć innym chorobom.

Rozpoznanie
Diagnostyka bezsenności opiera się na zebraniu dokładnego wywiadu dotyczącego nawyków związanych ze snem oraz ilości i jakości snu. W niektórych przypadkach lekarz może zaproponować prowadzenie tzw. dzienniczków snu, które pomagają ocenić stopień bezsenności.

W trakcie wywiadu lekarskiego oceniane jest ryzyko współwystępowania chorób somatycznych lub zaburzeń psychicznych, w których bezsenność jest jednym z objawów (np. zaburzenia snu są jednym z objawów depresji).

Leczenie
Po zebraniu właściwego wywiadu i diagnozie proponowane jest odpowiednie leczenie. Wśród metod leczenia zaakceptowanych przez Polskie Towarzystwo Badań nad Snem znalazły się:

  • techniki terapii poznawczo-behawioralnej (np. zasady higieny snu, kontrola bodźców)
  • metody farmakologiczne (krótkotrwałe stosowanie leków nasennych, leki antydepresyjne z działaniem nasennym)

Poradnia leczenia bezsenności:
lekarz: dr n. med. Joanna Wilkowska - Chmielewska
miejsce przyjęć: Oddział Domaniewska


Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007