Konsultacje specjalistyczne

PORADNIA LECZENIA BEZDECHU

Bezdech senny
Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.Bezdech senny może dotyczyć także i Ciebie!

Objawy:

  • chrapanie w nocy
  • niespokojny, przerywany sen
  • senność w ciągu dnia
  • poranne bóle głowy
  • obniżona zdolność koncetracji
  • drażliwość

Poradnia leczenia bezdechu

enel-med, w ramach poradni specjalistycznej oferuje pacjentom cierpiącym na OBPS kompleksową diagnostykę i leczenie.

Obturacyjny bezdech podczas snu (OBPS) jest groźną i często występująca chorobą.
Od 2003 roku, kiedy to zostały przeprowadzone badania epidemiologiczne przez lekarzy z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie wiadomo, że OBPS może dotyczyć do 1mln osób w Polsce

Jak powstaje bezdech?
Bezdechy powstają w wyniku wdechowego zapadania się części miękkich gardła, czemu szczególnie sprzyja nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół szyi. O obturacyjny bezdech podczas snu należy podejrzewać osoby (częściej mężczyzn niż kobiety) z nadwagą, bądź otyłością, bardzo głośno chrapiące w czasie snu, u których osoby z rodziny zauważyły przerwy w oddychaniu (bezdechy).

Objawy

Chory w czasie bezdechu niejednokrotnie sinieje, wyraźnie się męczy próbując nabrać powietrze do płuc, co dopiero udaje się zrobić po przebudzeniu kończącym bezdech. Chorzy z OBPS skarżą się na zmęczenie w ciągu dnia, kłopoty z koncentracją, a przede wszystkim trudną do opanowania senność. Potrafią wbrew woli zasnąć praktycznie w każdych warunkach. Wszystkie objawy choroby związane są z niedotlenieniem organizmu i złą jakością snu na skutek bardzo licznych bezdechów (przerw w oddychaniu).

Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007


Rozpoznanie i leczenie choroby
Rozpoznanie choroby można ustalić po badaniu lekarskim i przeprowadzeniu specjalistycznego badania bardzo nowoczesnym, przenośnym aparatem umożliwiającym rejestrację snu chorego w jego domu. Urządzenie to w czasie jednej nocy rejestruje wiele parametrów, na podstawie których można ocenić oddychanie chorego w czasie snu. Większość chorych z OBPS leczy się przy pomocy specjalnego aparatu, który wytwarza dodatnie ciśnienie powietrza ( działa jak sprężarka) i podaje je do dróg oddechowych przez specjalną maskę zakładaną na nos. W ten sposób korzystając z aparatu każdej nocy likwiduje się groźne bezdechy i uciążliwe chrapanie. Ponieważ sen chorego ulega normalizacji ustępuje również tak dokuczliwa senność w ciągu dnia.

OBS w ENEL-MED

Diagnostyka
Poradnia zapewnia komplesowa opiekę zarówno dla osob dorosłych jak i dzieci.
Umożliwia pełną diagnostykę pneumonologiczną, laryngologiczną oraz konsultację innych specjalistów zajmujących się problematyką bezdechów sennych (kardiolodzy, lekarze dietetycy, stomatolodzy). W enel-med prowadzona jest diagnostyka poligraficzna i polisomnograficzna przy użyciu najnowocześniejszych  zestawów  diagnostycznych (PORTI, EMBLETTA) umożliwiających wykonanie badania w domu chorego.

Leczenie
W zależności od stopnia zaawansowania choroby stosuje się:

  • leczenie behawioralne- zmiana stylu życia ( pod kontrolą lekarzy dietetyków),
  • aparaty wewnątrzustne wysuwające żuchwę do przodu (typ MAD)- leczenie prowadzone przez lekarzy stomatologów
  • kompleksowe leczenie laryngologiczne
  • stosowanie aparatów CPAP ( protezy powietrzne) utrzymujących drożność dróg oddechowych ( w enel-med istnieje możliwość wypożyczenia nowoczesnych aparatów CPAP na kilkudobową próbę leczenia w domu).


Poradnia diagnostyki i leczenia bezdechu Oddział Puławska
lekarz: dr n. med. Krzysztof Byśkiniewicz
miejsce przyjęć: Oddział Puławska

Poradnia diagnostyki i leczenia bezdechu Oddział Galeria Północna
lekarz: 
miejsce przyjęć: Oddział Galeria Północna

Zakup aparatury
W sklepie medycznym enel-med istnieje możliwość zakupu aparatu do leczenia OBPS dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Sklep medyczny enel-med mieści się w:
CH Galeria Północna
ul. Światowida 17, Warszawa, poziom +1

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi