Centrum psychologiczne

SEKSUOLOGIA

Seksuologia

Co to jest seksuologia?

Seksuologia to nauka interdyscyplinarna dotycząca jednej z najważniejszych sfer ludzkiego życia – seksualności, która jest integralną częścią osobowości każdej osoby.  Zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń i chorób w sferze życia intymnego oraz problemami, dotyczącymi ludzkich potrzeb takich jak potrzeba kontaktu, intymności, wyrażania uczuć, przyjemności, czułości i miłości.

Specjalista seksuolog, jest lekarzem, który ukończył 2-letnią specjalizację z seksuologii, po zakończeniu swojej specjalizacji podstawowej. Seksuologiem może być psychiatra, ginekolog lub urolog.

Zadzwoń aby umówić wizytę:
22 23 07 007


Kiedy należy umówić się na konsultację do seksuologa?

Na konsultację do seksuologa może zgłosić się każdy z następującymi problemami:

  • problemy w związku
  • osłabienie lub wzmożenie popędu seksualnego (libido)
  • zaburzenia wzwodu (erekcji)
  • dolegliwości bólowe przy stosunkach (pochwica, vestibulodynia)
  • uzależnienie od seksu, pornografii
  • wytrysk przedwczesny/opóźniony i wiele innych

Jak wygląda wizyta u seksuologa w enel-med?

Wizyta u seksuologa jest zwykłą wizytą lekarską. W jej trakcie rozmawia się o problemach dotyczących życia seksualnego. Jeśli jest taka potrzeba lekarz zleca odpowiednie badania, np.: badania hormonalne z krwi, ogólne badania laboratoryjne. Czasem może zaistnieć konieczność skierowania pacjenta/pacjentki na badania do lekarza innej specjalności, np. ginekologa, urologa lub kardiologa.

Leczenie zaburzeń funkcji seksualnych musi być kompleksowe. W przypadkach lżejszych kieruje się pacjenta na terapię, najlepiej do psychoseksuologa. Czasem konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego.


Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi