Centrum okulistyczne

LECZENIE ZAĆMY

Leczenie zacmy
Wypełnij formularz. Oddzwonimy!
+48

Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Centrum Medyczne ENEL-MED Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Słomińskiego 19 lok. 524, 00-195 Warszawa. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.Zaćma (katarakta) jest chorobą oczu prowadzącą do zmętnienia soczewki i przyczynia się do ślepoty. Pojawia się głównie u osób starczych, po 60 roku życia. Sprawia, że widziany obraz staje się nieostry, jasne kolory wydają się ciemniejsze, a widzenie nocą może być utrudnione. Zaćmę można leczyć tylko operacyjnie. Najskuteczniejszą obecnie metodą jest usuniecie zmętniałej soczewki ultradźwiękami i wszczepienie w to miejsce nowej soczewki sztucznej. Taki zabieg trwa około 15 minut, a już po godzinie pacjent może opuścić przychodnię.

Zakres usług poradni konsultacyjno - kwalfikacyjnej

W ramach wysokospecjalistycznej poradni okulistycznej zapewniamy kompleksową opiekę od specjalistycznych badań i podstawowego leczenia po zabiegi operacyjne.

  • kwalifikacja do operacji usunięcia zaćmy, z zastosowaniem soczewek torycznych wyrównujących astygmatyzm, oraz soczewek multifokalnych pozwalających na widzenie do czytania i do dali bez okularów. Badania wykonujemy na aparacie IOL Master, który dokonuje pomiaru długości gałki ocznej na drodze optycznej w sposób bezkontaktowy (nie występują błędy pomiarowe związane z uciskiem gałki)
  • kapsulotomia laserem - w zaćmie wtórnej, po operacji usunięcia zaćmy
  • kwalifikacja do operacji laserowej korekcji wady wzroku
  • pomiar komórek śródbłonka za pomocą mikroskopu lustrzanego
  • USG oka i oczodołu - obrazuje wnętrze gałki ocznej przy nie przejrzystych ośrodkach optycznych oka np. w zaćmie, po krwotoku do ciała szklistego

Zabiegi usunięcia zaćmy wykonywane są w szpitalu na warszawskim Zaciszu. Oprócz zabiegów realizowanych na zasadach komercyjnych, wykonujemy także operacje w ramach NFZ.

Lekarze:

Oddziały, w których możesz skorzystać z usługi