Informacje prasowe

Oświadczenie Enel-Med w związku z publikacją artykułu w Gazecie WyborczejArchiwum wiadomości

W nawiązaniu do publikacji w serwisie Wyborcza.pl, z dnia 18 marca, pod tytułem "Klauzula sumienia w prywatnej przychodni. Lekarz nie wypisał recepty na antykoncepcję", oficjalne oświadczenie Grupy Enel Med w tej sprawie znajdą Państwo tutaj.

Warszawa, 27 marca 2017 r.

Oświadczenie

CM Enel-Med (dalej CM) informuje, że w publikacji w serwisie Wyborcza.pl, z dnia 18 marca 2017 r., która dotyczyła jednego ze współpracujących z centrum lekarza oraz pacjenta, nie miało miejsca powołanie się na klauzulę sumienia.

Zgodnie z wewnętrznymi procedurami została przeprowadzana analiza całego incydentu. Wynika z niej, że powodem odmowy nie była klauzula sumienia, ale szkodliwe według lekarza, działanie preparatów hormonalnych.

CM uznało reklamację pacjenta za zasadną wskazując, że postępowanie merytoryczne lekarza było nieprawidłowe i niezgodne z medycyną opartą na dowodach (Evidence Based Medicine – EBM). W konsekwencji CM podjęło decyzje o zawieszeniu współpracy z tym lekarzem. Warto dodać, że wspomniany lekarz, będący na kontrakcie i przyjmujący także w innych placówkach medycznych, cieszył się do tej pory uznaniem oraz pozytywnymi opiniami ze strony swoich pacjentów.

Pragniemy podkreślić, że przedstawiciele CM od momentu zgłoszenia reklamacji byli w kontakcie z pacjentem. Następnego dnia po zaistniałej sytuacji pacjent otrzymał receptę, której oczekiwał.

Jest to bezprecedensowa sytuacja w placówkach Enel-Med, które obsługują miesięcznie ponad 200 tysięcy pacjentów i współpracują z ponad 1500 lekarzami w całej Polsce. Sytuacja została wyjaśniona w możliwie najszybszym terminie.

Oficjalne pismo dotyczące pozytywnego rozpatrzenia reklamacji i przeprosimy za zaistniałą sytuację zostały wysłane do pacjenta.

Centrum Medyczne Enel-Med

Pobierz oświadczenie