Informacje prasowe

Kolejne przejęcia na rynku prywatnej służby zdrowia – akwizycje dopełnieniem strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Enel–MedArchiwum wiadomości

Dynamika sprzedaży abonamentów medycznych, brak rotacji klientów oraz silna pozycja konkurencyjna skłaniają Grupę Kapitałową Enel-Med do inwestowania w kolejne przychodnie wielospecjalistyczne.

Kolejne przejęcia na rynku prywatnej służby zdrowia – akwizycje dopełnieniem strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Enel–Med 

Dynamika sprzedaży abonamentów medycznych, brak rotacji klientów oraz silna pozycja konkurencyjna skłaniają Grupę Kapitałową Enel-Med do inwestowania w kolejne przychodnie wielospecjalistyczne. Zgodnie z zapowiedziami, Spółka w większym stopniu nastawia się
na akwizycje i konsekwentnie realizuje plany przedstawione w 2016 roku. Aktualnie firma przejęła kolejne trzy podmioty i otwiera się w nowych lokalizacjach.

Zarząd Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. zakończył negocjacje z trzema warszawskimi spółkami: UNICLINIC Sp. z o.o. UNICLINIC REHABILITACJA oraz VILLA CLINIC, w efekcie których 26 lipca 2017 r. została zawarta umowa inwestycyjna.

Równolegle,  27 lipca 2017 r. Centrum Medyczne Enel-Med S.A. podpisało umowę najmu,
na podstawie której uzyskało prawo do korzystania z lokalu użytkowego usytuowanego w ośrodku sportowo-rekreacyjnym Tarnowskie Termy, położonym w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.
W lokalu planowane jest otwarcie nowej placówki medycznej.

Ostatni okres to intensywny czas dla Enel-Med – mówi Jacek Rozwadowski, Wiceprezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med S.A. – Realizujemy zapowiadane plany akwizycji podmiotów medycznych i umacniamy pozycję lidera w branży.

Rynek prywatnej służby zdrowia jest rozdrobniony. Pojawia się na nim wielu graczy, którzy
choć działają sprawnie nie odnotowują oczekiwanego zwrotu z inwestycji. Istotą jest tu bariera wejścia w postaci pozyskania i utrzymania pacjentów.

Do tej pory stawialiśmy na rozwiązania typu green field. Mając dopracowany know how, wyrazistą kulturę organizacyjną oraz obserwując na bieżąco trudną sytuację małych i średnich placówek medycznych dostrzegliśmy szansę nawiązania z nimi współpracy lub ich bezpośredniego przejęcia na zasadzie win-win. W efekcie nasza strategia rozwoju będzie się w większym stopniu opierała na akwizycjach. - dodaje Rozwadowski.

UNICLINIC od 1 września dla pacjentów Enel-Med

Wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z usług nowej placówki medycznej wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Enel Med. Oddział o powierzchni 4 tys. m.kw. zlokalizowany jest w warszawskim Ursusie i będzie dostępny zarówno dla pacjentów objętych abonamentową opieką medyczną jak i pacjentów indywidualnych.

Placówka będzie świadczyć usługi z zakresu konsultacji specjalistycznych i rehabilitacji. Dodatkowo w przychodni znajdować się będą klinika stomatologii, która oferować będzie w szerokim zakresie m.in. implantologię, protetykę, chirurgię, stomatologię zachowawczą dla dorosłych i dzieci; wysokospecjalistyczna poradnia okulistyczna oraz pracownia endoskopii.

W ramach tej umowy Grupa Kapitałowa Enel-Med stanie się operatorem drugiego już Domu Seniora.  Teraz obok spółki Jovimed w łódzkim Ksawerowie w Grupie znalazła się VILLA CLINIC.

Enel-Med po raz pierwszy w Tarnowskich Termach – nowa placówka k. Poznania

Zgodnie z planami, od połowy sierpnia, pacjenci zyskają dostęp do usług medycznych w nowej lokalizacji. Gmina Tarnowo Podgórne tworzy ponad 50 tys. miejsc pracy. Placówka głównie nastawiona będzie na badania z zakresu medycyny pracy.

W gabinetach przyjmować będą też specjaliści z zakresu okulistyki, laryngologii, neurologii, chorób wewnętrznych, medycyny sportowej, rehabilitacji oraz terapii integracji sensorycznej.

Dobre wyniki finansowe za pierwszy kwartał oraz niski wskaźnik zadłużenia spółki pozwalają nam myśleć o kolejnych przejęciach jeszcze w tym roku. – mówi Jacek Rozwadowski, Wiceprezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med S.A.

Materiały do pobrania