Informacje prasowe

ENEL-MED planuje zmiany w Zarządzie SpółkiArchiwum wiadomości

Firma ENEL-MED ciesząca się nieustannym zaufaniem milionów Polaków, od ponad 25 lat obecna na rynku ochrony zdrowia, świadczy kompleksowe usługi medyczne. Firma rodzinna założona przez obecnego Prezesa Adama Rozwadowskiego wybierze następcę na stanowisku Prezesa Zarządu.

Obecnie stanowisko Prezesa Zarządu ENEL-MED piastuje Adam Rozwadowski, który jest założycielem i akcjonariuszem Centrum Medycznego ENEL-MED S.A., stanowisko Wiceprezesa, który operacyjnie zarządza firmą piastuje od ponad dekady syn Jacek Rozwadowski.

Adam Rozwadowski poinformował Radę Nadzorczą o rezygnacji z ubiegania się o wybór do Zarządu Spółki w następnej kadencji oraz podziękował za wieloletnią współpracę. Swoją decyzję oficjalnie przekazał 13 marca 2018 roku. Decyzja związana jest z powołaniem przez niego Fundacji Zdrowia Publicznego „Pro Bono”, której celem jest ochrona zdrowia a także prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród wszystkich grup społecznych. Rok 2018 będzie pierwszym rokiem działalności fundacji, której Adam Rozwadowski chciałby w pełnym zakresie móc się poświęcić. Mandat Adama Rozwadowskiego jako Prezesa Zarządu wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy za rok obrotowy 2017, wstępnie planowanego na czerwiec 2018.

Jubileusz 25lecia to idealny moment na przekazanie stanowiska Prezesa Zarządu kolejnym pokoleniom, czas na sukcesję. Moja decyzja wiążę się z powołaniem do życia fundacji „Pro Bono”. Jestem przekonany, że inwestycja w zdrowie powinna stać się naczelnym zadaniem wszystkich obywateli naszego kraju i będę dalej szerzył edukację zdrowotną ramach fundacji zdrowia publicznego. – komentuje Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu ENEL-MED.

ENEL-MED jest firmą rodzinną, w rękach której pozostaje około 65% akcji Spółki, co daje możliwość utrzymania stabilności zarządczej. Adam Rozwadowski, jako główny akcjonariusz spółki napisał, że będzie rekomendować Radzie Nadzorczej powołanie na stanowisko Prezesa obecnego Wiceprezesa Zarządu Jacka Rozwadowskiego.

W trakcie 25 lat firma ENEL-MED rozrosła się wręcz niesłychanie. Ten dynamiczny rozwój firmy to zasługa konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Wspólnie wypracowane kierunki strategiczne będziemy dalej konsekwentnie realizować w najbliższych latach. – komentuje Jacek Rozwadowski, Wiceprezes Zarządu i dyrektor zarządzający ENEL-MED.