Informacje prasowe

 • Prywatna służba zdrowia: znana i doceniana

  Już co drugi mieszkaniec dużego miasta korzysta z prywatnych usług medycznych, a największą popularnością cieszą się płatne wizyty u stomatologa, ginekologa oraz analizy laboratoryjne – wynika z badania na temat nawyków zdrowotnych mieszkańców największych polskich miast, przeprowadzonego na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED. W opinii pracowników, prywatna opieka medyczna nadal pozostaje najbardziej cenioną korzyścią pozapłacową.

  więcej więcej
 • Zdrowy Polak? – raport ENEL-MED dot. nawyków zdrowotnych mieszkańców największych miast.

  Choć dużo wiemy o zasadach dotyczących zdrowego trybu życia, wciąż nie najlepiej radzimy sobie z ich przestrzeganiem: staramy się stosować zdrową dietę, ale łatwo ulegamy pokusom w postaci słodyczy, napojów gazowanych czy potraw typu fast food, nie zawsze unikamy używek i za często jesteśmy na bakier z regularną aktywnością fizyczną. Taki obraz mieszkańców największych polskich miast przyniósł raport specjalny Centrum Medycznego ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Centrum Medyczne ENEL-MED wyróżnione nagrodą Platinum Preferred Member

  Tegorocznymi laureatami nagród Platinum Preferred Elite Member i Platinum Preferred Member zostało 18 lekarzy i 4 ośrodki implantologiczne z Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się ośrodek implantologiczny Centrum Medycznego ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Korzystna interpretacja podatkowa dla Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że Centrum Medyczne ENEL-MED, jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, jest samodzielnym podatnikiem i nie musi odprowadzać podatku dochodowego od osób prawnych.

  więcej więcej
 • Endoprotezoplastyka już w szpitalu ENEL-MED

  Czas oczekiwania na wszczepienie endoprotezy finansowanej przez NFZ wynosi obecnie kilka lat. Dla wielu z pacjentów oznacza to konieczność codziennego zmagania się z bólem i często poważnymi ograniczeniami w poruszaniu się. Od niedawna alternatywą są także prywatne placówki medyczne, a wśród nich Szpital Centrum Medycznego ENEL-MED w Warszawie, który rozpoczął przeprowadzanie nowoczesnych operacji z zakresu endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego.

  więcej więcej
 • ENEL-MED rozpoczął współpracę z kolejnym towarzystwem ubezpieczeniowym

  Centrum Medyczne ENEL-MED podpisało umowę o współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Allianz. Jej przedmiotem jest świadczenie usług medycznych dla klientów grupowych ubezpieczeń zdrowotnych: Allianz Opieka Zdrowotna oraz Allianz Medica Polska.

  więcej więcej
 • Poradnia diagnostyki i leczenia bezdechu

  W ramach rozszerzania wysokospecjalistycznych usług Centrum Medyczne ENEL-MED uruchomiło poradnię zaburzeń oddychania podczas snu (OBPS).

  więcej więcej
 • Warszawiacy dbają o zęby

  Wizyty u stomatologa są, tuż po konsultacjach internistycznych, najczęściej wybieranymi przez mieszkańców Warszawy poradami specjalistycznymi. Decydując się na wybór dentysty nie przywiązujemy jednak dużej wagi do kosztów. Najwięcej, bo ponad 70 proc., badanych przy wyborze w pierwszej kolejności kieruje się profesjonalizmem lekarza i zaufaniem do niego i do firmy - wynika z raportu „Badanie rynku usług stomatologicznych" przeprowadzonego na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Dr Paweł Cichosz z ENEL-MED wśród najlepszych implantologów w Europie

  Laureatami tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Platinum Preferred Elite Member i Platinum Preferred Member zostało 13 lekarzy i 2 ośrodki stomatologiczne z Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się dr Paweł Cichosz, implantolog z Centrum Medycznego ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Siódma placówka ENEL-MED w Warszawie otwarta

  Centrum Medyczne ENEL-MED otworzyło kolejny wielospecjalistyczny oddział w Warszawie. Nowa placówka - ODDZIAŁ DOMANIEWSKA - mieści się w kompleksie biurowym Trinity Park III, zlokalizowanym w biznesowej części Mokotowa. To już drugi, po Łodzi, nowy wieloprofilowy oddział Centrum otwarty w tym roku.

  więcej więcej
 • Pierwsza przychodnia Centrum Medycznego ENEL-MED w Łodzi

  Centrum Medyczne ENEL-MED, jedno z największych i najdłużej działających prywatnych centrów medycznych w Polsce, już 6 kwietnia br. (wtorek) otworzy swój pierwszy oddział w Łodzi. Nowa placówka mieści się w centrum Manufaktura.

  więcej więcej
 • Nowa wysokospecjalistyczna poradnia okulistyczna

  Komfortowe warunki, doświadczeni specjaliści a przede wszystkim doskonała dostępność i najszersza oferta usług okulistycznych w stolicy spośród prywatnych placówek medycznych. To wszystko w ofercie nowo otwartej wielospecjalistycznej poradni okulistycznej Centrum Medycznego ENEL-MED w Warszawie.

  więcej więcej
 • ENEL-MED: Program 24h dla zdrowia malucha

  Od połowy marca najmłodsi pacjenci mogą skorzystać z nowej wersji programu wszechstronnej profilaktyki „Program 24h dla zdrowia". Przygotowany z myślą o dzieciach projekt „24h dla zdrowia malucha" pozwala na kompleksową ocenę stanu ich zdrowia już w ciągu kilku godzin.

  więcej więcej
 • ENEL-MED partnerem Forum Przeciw Depresji

  Do kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej - Forum Przeciw Depresji, dołączyło Centrum Medyczne ENEL-MED. Celem Forum jest zwiększanie świadomości pacjentów i ich rodzin na temat depresji.

  więcej więcej
 • Ubezpieczenie medyczne, które działa jak abonament

  Szeroki dostęp do prywatnego leczenia tańszy od jednej wizyty u specjalisty? Centrum Medyczne ENEL-MED rozszerzyło ofertę ubezpieczeń medi-care dla klientów indywidualnych oraz małych firm. Gwarantujemy pacjentom dostęp do usług medycznych w pakietach indywidualnych, rodzinnych, a także dla dwóch osób. Wszystko to już w cenie od 92 zł miesięcznie.

  więcej więcej
 • „Recepta na telefon” w Centrum Medycznym ENEL-MED

  Więcej wygody i komfortu dla pacjentów abonamentowych w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

  więcej więcej
 • Enel-Care – zdrowe rozwiązanie dla firmy

  Zaufanie, jakim klienci korporacyjni darzą Centrum Medyczne ENEL-MED, zaowocowało dynamicznym wzrostem sprzedaży pakietów medycznych Enel-Care. Świadczą o tym wyniki finansowe za dwa pierwsze kwartały roku. Blisko połowa przychodów Centrum pochodzi bowiem ze sprzedaży abonamentów medycznych dla klientów korporacyjnych. Czym jest Enel-Care i dlaczego rozwiązanie to jest tak chętnie wybierane przez pracodawców?

  więcej więcej
 • ENEL-MED wchodzi z innowacyjnym programem „24h dla zdrowia” do kolejnych miast

  Centrum Medyczne ENEL-MED wprowadza innowacyjny program „24h dla zdrowia" w swoich oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Program umożliwia sprawdzenie stanu zdrowia i kondycji pacjenta w ciągu jednej doby. Dotychczas program realizowany był tylko w Warszawie.

  więcej więcej
 • Metoda Damona – najnowocześniejszy sposób leczenia ortodontycznego w ENEL-MED

  ENEL-MED jako jedne z pierwszych prywatnych centrów medycznych zdecydowało się wprowadzić do wachlarza swych usług zaawansowaną technologicznie metodę leczenia ortodontycznego aparatem stałym, opartą na działaniu małych sił i niskiego tarcia, co minimalizuje dolegliwości występujące zazwyczaj podczas stosowania klasycznych metod. Dzięki niezwykle dobrym efektom metoda Damona od dawna cieszy się popularnością i uznaniem na zachodzie. Teraz trafia do Polski.

  więcej więcej
 • Najwyższa jakość w ENEL-MED

  Centrum Medyczne ENEL-MED zostało laureatem konkursu Forum Jakości Quality International 2009.

  więcej więcej