Informacje prasowe

 • ENEL-MED: znakomite wyniki finansowe Spółki za 2014 rok

  Pozyskanie finansowania na realizację planów inwestycyjnych Spółki, pierwsze inwestycje i zapowiedź kolejnych.

  więcej więcej
 • Joanna Brett-Chruściel - Dyrektorem Medycznym ENEL-MED

  Z dniem 1 marca 2015 roku stanowisko Dyrektora Medycznego CM ENEL-MED objęła dr n. med. Joanna Brett-Chruściel.

  więcej więcej
 • ZAFFIRO Z300 – najbardziej innowacyjna i skuteczna metoda odmładzania!

  Klinika medycyny estetycznej ESTELL jest w tej chwili jedyną w Polsce, która posiada urządzenie ZAFFIRO model Z300. Gwarantuje on bezbolesny, małoinwazyjny, a przede wszystkim skuteczny lifting bez skalpela. Efekty zabiegu są natychmiastowe.

  więcej więcej
 • ENEL-MED wprowadza nową markę: klinikę medycyny estetycznej ESTELL

  3 grudnia 2014 r. pierwszych pacjentów przyjmie klinika medycyny estetycznej ESTELL – nowa marka ENEL-MED. „Zespół kliniki stanowią certyfikowani lekarze medycyny estetycznej – absolwenci studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych szkół Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging - co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług” - podkreśla Beata Krakowska, dyrektor generalna ESTELL. Klinika ESTELL mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie.

  więcej więcej
 • Otwarcie kliniki medycyny estetycznej ESTELL

  W piątek, 21 listopada, odbyła się uroczysta Gala z okazji otwarcia ekskluzywnej kliniki medycyny estetycznej ESTELL. Nowa marka Centrum Medycznego ENEL-MED to odpowiedź na współczesne potrzeby kobiet i mężczyzn, dla których wygląd zewnętrzny jest ważnym elementem życia prywatnego i zawodowego. Imprezę poprowadził Olivier Janiak.

  więcej więcej
 • ENEL-MED oficjalnym partnerem medycznym Klubu Legia Warszawa

  Centrum Medyczne ENEL-MED i Legia Warszawa S.A. podpisały umowę, na mocy której ENEL-MED objął opieką medyczną zawodników Klubu. Podpisanie umowy jest oficjalnym potwierdzeniem współpracy, która rozpoczęła się w połowie 2014 r.

  więcej więcej
 • ENEL-MED: rewolucja w diagnostyce

  Bardzo wysoka jakość badań, umożliwiająca postawienie trafnej diagnozy we wczesnym etapie rozwoju choroby, skrócenie czasu trwania badania nawet o połowę, a przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów – to najważniejsze zalety nowego rezonansu 1,5 T oraz nowych aparatów USG, które trafiły do oddziałów CM ENEL-MED w całej Polsce.

  więcej więcej
 • ENEL-MED inwestuje w dalszy rozwój

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. zawarło umowę inwestycyjną na sprzedaż spółki zależnej Centrum Medyczne Diagnostyka sp. z o.o., w skład której wchodzi siedem placówek diagnostycznych. Umowa inwestycyjna została podpisana w celu realizacji planów rozwoju ENEL-MED na lata 2014-2016. Dla Grupy LUX MED transakcja oznacza powiększenie liczby placówek diagnostycznych do 27 i kolejny krok w realizacji strategii rozwoju kompleksowej opieki medycznej, czemu służy m.in konsolidacja rynku diagnostyki obrazowej.

  więcej więcej
 • Kolejna nowatorska minimalnie inwazyjna operacja w Szpitalu Centrum

  W minionym tygodniu dr Adrian Rymarczyk przeprowadził w Szpitalu Centrum ENEL-MED kolejną nowatorską w skali kraju operację stawu kolanowego. Po raz pierwszy w Polsce wprowadził endoprotezę połowiczą powierzchniową UniCap, dzięki której możliwa jest odbudowa tylko uszkodzonej chrząstki, bez wycinania kości, a poprzez osadzenie w niej specjalnej śruby. Innowacyjna proteza daje nowe możliwości pacjentom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów.

  więcej więcej
 • ENEL-MED otworzył nową przychodnię na warszawskiej Pradze

  5 maja 2014 r. na prawobrzeżu rozpoczęła działalność kolejna wielospecjalistyczna placówka Centrum Medycznego ENEL-MED. Oddział Promenada mieści się w Centrum Handlowym Atrium Promenada przy ul. Ostrobramskiej 75c. Wszechstronny charakter dostępnych specjalizacji gwarantuje kompleksową opiekę medyczną zapewniającą wygodę, szybkość obsługi oraz bezpieczeństwo.

  więcej więcej
 • Na żylaki fale radiowe

  Jak pokazują statystyki, coraz więcej Polek i Polaków choruje na niewydolność żył powierzchownych. „Jej najczęstszymi objawami są ból, obrzęk i uczucie ciężkości w nogach, a także żylaki. Może prowadzić do owrzodzeń lub niebezpiecznej dla życia zakrzepicy” – mówi dr Adam Sowiński ze Szpitala Zacisze ENEL-MED. Warto wiedzieć, że współczesna medycyna dysponuje skutecznymi metodami leczenia żylaków. Również takimi, które nie wymagają hospitalizacji i umożliwiają szybki powrót do aktywności niemal od razu po zabiegu.

  więcej więcej
 • Lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej operuje w Szpitalu Centrum ENEL-MED

  Dr n. med. Jacek Jaroszewski, ortopeda i traumatolog, lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej i Przewodniczący Komisji Medycznej PZPN dołączył do zespołu operatorów Szpitala Centrum ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Szpital Centrum: KineSpring – amortyzator zamiast kuli

  9 grudnia 2013 r., po raz pierwszy w Polsce, dr Adrian Rymarczyk – ortopeda traumatolog ze Szpitala Centrum ENEL-MED, przeprowadził pionierską operację na dotkniętym zwyrodnieniami stawie kolanowym u pacjenta aktywnie uprawiającego sport. Podczas jednego, małoinwazyjnego zabiegu wszczepił pacjentowi nowatorski implant KineSpring oraz dokonał rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Zastosowane nowoczesne techniki operacyjne umożliwią szybki powrót do pełnej aktywności ruchowej.

  więcej więcej
 • Centrum Medyczne ENEL-MED ogłasza strategię na lata 2014-2016

  Zarząd Centrum Medycznego ENEL-MED przyjął 3-letnią strategię rozwoju Spółki. W najbliższych latach ENEL-MED zamierza rozszerzyć skalę działalności o nowe obszary, jak również zwiększyć efektywność sprzedaży oferowanych usług.

  więcej więcej
 • Układ ruchu w opałach

  75 proc. Polaków przyznaje, że od czasu do czasu odczuwa ból mięśni, kości lub stawów, a co trzeci z nas uważa, że znacząco pogarsza on komfort życia. Przy czym tylko co dziesiąty badany umawia się na wizytę do lekarza, gdy ból nie ustępuje przez kilka dni. Tymczasem ortopedzi alarmują, że lekceważenie bólu czy nieleczone urazy mogą prowadzić do poważnych chorób.

  więcej więcej
 • Chrapanie może zabić, ale Polacy stronią od specjalistów

  Ponad jedna czwarta aktywnych zawodowo Polaków cierpi z powodu schorzeń laryngologicznych, jednak co trzecia osoba nie stosuje żadnych metod leczenia. Polacy najczęściej skarżą się na problemy z chrapaniem lub bardzo niebezpiecznym bezdechem nocnym (12,5 proc.), a także bólem zatok i głowy oraz uporczywym katarem (11,3 proc). Najczęściej do lekarza zgłaszamy się dopiero wtedy, gdy dolegliwości staną się szczególnie uciążliwe. To najważniejsze wnioski z badania przeprowadzonego w maju przez PBS, na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED.

  więcej więcej
 • Serce bez tajemnic – rezonans magnetyczny w Oddziale Centrum

  Choroby serca i naczyń to główna przyczyna umieralności polskiego społeczeństwa – wynika z raportu GUS („Zdrowie publiczne i polityka ludnościowa”, Warszawa, 2012). Statystyki te może poprawić zaawansowana diagnostyka kardiologiczna, w tym badanie rezonansu magnetycznego (MR serca) dostępne od kwietnia w Oddziale diagnostycznym Centrum ENEL-MED. Warto o tym pamiętać przy okazji przypadającego w najbliższych dniach (17-24 kwietnia) „Tygodnia dla serca”.

  więcej więcej
 • ENEL-MED: 20 lat kompleksowej opieki medycznej

  Od lokalnej firmy rodzinnej do ogólnopolskiej, notowanej na Giełdzie, trzeciej pod względem wartości przychodów, prywatnej sieci medycznej w Polsce – tak można krótko podsumować 20-letnią historię Centrum Medycznego ENEL-MED. „Wszystko rozpoczęło się od niewielkiej, ale bardzo nowoczesnej w tamtym czasie, kliniki stomatologicznej” – wspomina Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu i założyciel firmy.

  więcej więcej
 • 2012 rok – stały wzrost przychodów po okresie intensywnych inwestycji

  Lata 2011-2012 były największym w historii Spółki okresem inwestycji. W czerwcu 2012 roku ENEL-MED otworzył drugi szpital w Warszawie, Szpital Centrum, w którym wykonywane są operację ortopedyczne, neurochirurgiczne oraz z zakresu chirurgii ręki. W 2012 roku zaczęły również funkcjonować placówki uruchomione w czwartym kwartale 2011 roku: Przychodnia wieloprofilowa wraz z Pracownią diagnostyczną w Gdańsku, Oddział diagnostyczny Centrum w Warszawie oraz Pracownia diagnostyczna w Koninie. Łączny koszt inwestycji wyniósł 58 mln zł.

  więcej więcej
 • Polak u dentysty

  Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej, który przypada w tym roku 20 marca, to okazja do zwrócenia uwagi na ważne tematy związane z profilaktyką stomatologiczną i dbaniem o zdrowie jamy ustnej. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Centrum Medycznego ENEL-MED, aktywny zawodowo Polak odwiedza dentystę raz w roku, a główną przyczyną pojawienia się w gabinecie dentystycznym jest najczęściej nagły ból zęba. Co ma wpływ na taką sytuację? Dlaczego Polacy tak stronią od profilaktyki? Okazuje się, że jedną z przyczyn jest strach przed samą wizytą.

  więcej więcej